Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
10
ledna

Zemřít pro Design - promítání filmu

Hnutí Brontosaurus - RC Praha

zpět na výpis akcí
 

Každou 2. středu v měsíci se můžete těšit od 18:30 na zajímavé filmy o životním prostředí i společenských témetch.

Datum:10. 01. 18
Cena:Zdarma
Čas:18:30 - 21:30
Kategorie: kultura|kina

Na nejbližším promítání 10. 1. se můžete tešit na film z festivalu Jeden svět: Zemřít pro Design ( Sue Williams / USA / 2016 / 73 min.)

O filmu:
Výroba notebooků, mobilů a elektroniky vůbec je toxická. Zaměstnanci kvůli agresivním chemikáliím umírají na nové druhy rakoviny, mají postižené děti. Výrobci to vědí. Maří soudní procesy a tutlají informace už 30 let. Jedovaté látky nelze zlikvidovat. Rozežírají nádrže, pronikají do vzduchu, cestují po planetě – a škodí všem. Snímek metodicky rozkrývá problém globálních rozměrů. A ukazuje, jak je dále stupňován nelidskými podmínkami v čínských výrobnách, technikami „likvidace“ starých přístrojů či praktikami, jimiž firmy dál nutí zákazníky kupovat nové modely. Na druhou stranu, ve světě se najdou i kutilové razící šetrné cesty, jak s elektronikou zacházet, aby pro nás neměla fatální následky.

Na akci je vstup zdarma a není potřeba se přihlašovat.

Hnutí Brontosaurus -...
Tel: 732 729 742
Malířská 6
Praha 7, 170 00
Navigovat
MHD

Další akce pořadatele:

Metroschovka

27.03. 18.00 Hnutí Brontosaurus - …

Schovat se tak, aby tě spoluhráči nepoznali, vymýšlet taktiku, cítit napětí... Víš, že to jde i v…

Osobní záznam Oblíbený záznam Záznam oblíbené společnosti
Přidat do oblíbených

Sdílet:

Facebook

export do kalendáře
Více výhod pro přihlášené

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet:

Nová naleziště minerálů v Peru v posledním dese…

17.03. 17.30 Národní muzeum

Pojďte se s Jaroslavem Hyršlem vypravit do Peru za místními minerály a poznat slavné sběratelské…

Osobní záznam Oblíbený záznam Záznam oblíbené společnosti
Přidat do oblíbených

Sdílet:

Facebook

export do kalendáře
Více výhod pro přihlášené

Vladimír Franz 65: Hudba jako energie

17.03. 19.00 Švandovo divadlo na S…

Koncert nabídne průřez tvorbou Vladimíra Franze a představí jeho jedinečný hudební jazyk.

Osobní záznam Oblíbený záznam Záznam oblíbené společnosti
Přidat do oblíbených

Sdílet:

Facebook

export do kalendáře
Více výhod pro přihlášené

How to be HAPPY

17.03. 19.30 Divadlo DISK

Čerstvý absolvent katedry psychologie Martin našel recept na štěstí a napsal o svém objevu knihu,…

Osobní záznam Oblíbený záznam Záznam oblíbené společnosti
Přidat do oblíbených

Sdílet:

Facebook

export do kalendáře
Více výhod pro přihlášené