Jde o výjimečný projekt zobrazující pohnuté dějiny státu s názvem Československo z originálního úhlu pohledu originálním způsobem.
V roce 1980 vyšly v kanadském exilovém nakladatelství manželů Škvoreckých paměti Jiřího Traxlera Já nic, já muzikant, v roce 2008 pak nová kniha s názvem Já nic, já muzikant... na penzi. Nejsou jen svědectvím o mimořádné osobnosti pamětníka a „nejlepší memoárovou literaturou“, jak o knize psal Škvorecký. Je to také svědectví o střetnutí svobodného ducha jazzu-swingu se dvěma totalitními režimy, svědectví o nerovném souboji lidské svobodomyslnosti vyjádřené hudbou s tendencí spoutat člověka a ovládnout jeho mysl i činy.
Režisér, herec, zpěvák a dirigent Ondřej Havelka se ve své adaptaci soustředí na dobu zlomu, dobu mezi nacismem a komunismem. Protože se sám věnuje hudební rekonstrukci swingu, půjde o revue, která téma pojme nejen slovem, ale i hudbou a zpěvem.
Také by tě mohlo zajímat:
Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.
Sauny u řeky, v Národním divadle, v obchodním centru, v kasárnách i mimo centrum. Tady je výběr těch nejlepších a nejzajímavějších saunovacích míst po celé Praze, abyste se nemuseli potit při jejich hledání na webu.