Fenomén dětského pořadu Večerníček představuje významnou součást české kultury.
Otevírací doba:
Valdštejnská jízdárna: úterý—neděle 9.00—19.00
Museum Kampa / Sovovy mlýny: pondělí—neděle 10.00—18.00
Vstupné do obou objektů je společné. Vstupenky můžete zakoupit ve Valdštejnské jízdárně nebo Museu Kampa
Pořadatelé výstavy: Česká televize, Národní galerie v Praze a Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových
Vrcholem oslav Večerníčkova jubilea bude unikátní a svým rozsahem ojedinělá výstava - příběh mapující celou genezi tohoto fenoménu, který měl být původně „jen“ drobničkou, nenápadnou pohádkou na dobrou noc. Časem svým vitalismem přerostl běžná kritéria specifik krátkého žánrového útvaru a mimořádnou dramatickou, výtvarnou i animační kvalitou přerostl v originální a svébytný televizní subjekt s přesahem do dalších kreativních disciplín. Český animovaný film, tzv. česká škola animace (Jiří Trnka, Hermína Týrlová, Karel Zeman, Břetislav Pojar, Jan Švankmajer, Jiří Barta…) má své pevné místo v kontextu světové kinematografie. Na její odkaz navázala plejáda významných českých scénáristů, výtvarníků a režisérů v oblasti televizní animované tvorby: Josef Lada, Zdeněk Miler, Radek Pilař, Václav Bedřich, Václav Čtvrtek, Zdeněk Smetana, Adolf Born, Vladimír Jiránek, Pavel Koutský, Jan Balej a mnozí další.
Česká televize, Národní galerie v Praze a Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových spolupořádají výstavu pod názvem „Večerníček slaví 50 let“ v prostorách Valdštejnské jízdárny a Sovových mlýnů.
Také by tě mohlo zajímat:
Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.
Teploty klesají, obliba zimních sportů stoupá. Kam v Praze na brusle? V našem článku najdete přehled nejzajímavějších míst v metropoli, kde se bruslí pod otevřeným nebem. Článek pravidelně aktualizujeme.