Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
[design/2015/icon-vizitka-detail-header.png]

Mucha Muzeum

Praha 1, Na Příkopě 10, 11000

zpět na výpis
   
Mucha Muzeum

Jediné oficiální Muchovo muzeum na světě, které vystavuje dílo Alfonse Muchy.

Kategorie: poznání|muzea

Nové Mucha muzeum otevírá v krásném paláci Savarin v ulici Na Příkopě v cen­tru Prahy. Mucha muzeum je jediným muzeem na světě podporovaným Nadací Mucha a Muchovou rodinou.

Světově uznávaná architektka Eva Jiřičná vytvořila v jednom z nejvýznamnějších barokních paláců v Praze mimořádný výstavní prostor, přinášející Muchův odkaz nové generaci návštěvníků jak z České republiky, tak z celého světa.

Po smrti Alfonse Muchy v roce 1939 usilovala Muchova rodina o uchování jeho uměleckého odkazu. Proto v roce 1992 dala vzniknout Nadaci Mucha a pořádá po celém světě výstavy věnované jeho dílu.

Jiří Mucha, syn Alfonse Muchy, zprostředkoval znalosti o Muchovi novému publiku psaním biografií a tvorbou programů pro výstavy. Jeho vnuk John Mucha založil Nadaci Mucha, jejímž posláním je uchovávat Muchův odkaz pro budoucí generace. Nadaci Mucha nyní vede Marcus Mucha, pravnuk Alfonse Muchy, který po celém světě pořádá kritikou oceňované výstavy a dohlíží na otevření tohoto nového Muchova muzea v samotném srdci Prahy.

Na Příkopě 10
Praha 1, 11000
Navigovat
MHD

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

Teploty klesají, obliba zimních sportů stoupá. Kam v Praze na brusle? V našem článku najdete přehled nejzajímavějších míst v metropoli, kde se bruslí pod otevřeným nebem. Článek pravidelně aktualizujeme.

Doporučujeme vyzkoušet:

Restaurant Week | Jaro 2025 | Buď Foodie!

19.03. - 13.04. Restaurant Week

Restaurant Week je jednou z největších a nejoblíbenějších kulinářských akcí na světě. Je to…

Osobní záznam Oblíbený záznam Záznam oblíbené společnosti
Přidat do oblíbených

Sdílet:

Facebook

export do kalendáře
Více výhod pro přihlášené

Praha zítra? Propojené město

27.03. - 26.10. CAMP – Centrum archit…

V následujících letech vzniknou v Praze desítky kilometrů nových tratí a tunelů pro vlaky, metro i…

Osobní záznam Oblíbený záznam Záznam oblíbené společnosti
Přidat do oblíbených

Sdílet:

Facebook

export do kalendáře
Více výhod pro přihlášené

Otevření UGO Salaterie Dejvice

01.04. - 03.04. UGO - Vítězné náměstíí

UGO míří do Dejvic! Už 1. dubna otevíráme zbrusu novou UGO Salaterii na Vítězném náměstí. 

Osobní záznam Oblíbený záznam Záznam oblíbené společnosti
Přidat do oblíbených

Sdílet:

Facebook

export do kalendáře
Více výhod pro přihlášené