Oblíbená náplavka v centru metropole s výhledem na Karlův most a Pražský hrad.
Kdo jsme?
Čapadlo Hollar, vnímáme jako komunitní epicentrum sousedského dění, meeting point, open air galerii, centrum gastronomického dění, místo k dennímu snění a odpočinku na břehu Vltavy, ale i jako praktický úkryt před nepřízní počasí.
Každá část Čapadla by měla být nenásilně, vizuálně a pocitově oddělena, ať už mobiliářem, stromky, přírodním porostem, uměním v nejrůznějších podobách, ale zároveň působit kompaktním dojmem, který s rezidentem, návštěvníkem i okolím komunikuje přirozenou cestou. Čapadlo je pro nás jeden celistvý prostor určený k relaxaci, odpočinku, setkávání a kulturnímu vyžití pro všechny věkové skupiny. Rádi se budeme podílet na jeho zvelebení. Naší ambicí je přinést do prostoru kvalitní kulturní dění, rozmanitost akcí pro různé věkové kategorie, komunitní soužití i s oslavou diverzity hlavního města Prahy. Velký důraz klademe na kvalitní gastronomický zážitek za příznivé ceny, které na Praze 1 jednoduše neobjevíte.
Samozřejmostí pro nás, jakožto místních patriotů, je sousedské soužití a spolupráce s všemi místními spolky a subjekty, se kterými bychom rádi prohloubili a dále zlepšovali spolupráci.
Naše Čapadlo
Kateřina Bečková do nové knihy z cyklu Zmizelá Praha, která nese název Vltava a její břehy píše: “Pražské břehy se během pouhých několika desítek let na přelomu minulého století změnily k nepoznání a zároveň ztratily všechno typické pro řadu předchozích staletí.“
Od popsaného období uplynula další desetiletí a vnímáme, že MHMP a přilehlé městské části od té doby udělali obrovský krok kupředu a vrátily lesk opomenutému skvostu, v podobě pražských náplavek. Doby dávno zapomenuté, o kterých se mluví v citaci autorky, jsou doby, které i my dnes silně vnímáme i to, že Vltava proudící centrem města, nebyla odjakživa vnímaná jako estetický prvek, sloužící k relaxaci, aktivnímu odpočinku a nasávání městské energie. Nýbrž jako pulzující tepna dodávající potřebnou krev do žil Prahy, v podobě dopravy, energetického pohonu, loviště, staveniště a místo různé výroby. Bohužel byla vnímána i nevalně, jako špinavá, neekologická, výpustní a splašková.
Naše vnímaní minulosti, současnosti a budoucnosti náplavky Čapadla Hollar vychází ze spojení těchto časových období a to s citem pro Anenský Trojúhelník
a přilehlé okolí. A to zejména v podobě mostu Legií, Střeleckého ostrova, Kampy a nádherného horizontu Pražského Hradu a Karlova mostu který nám do dnes bere dech a rozzařuje oči!
Spojením energie, tajemna, ekologie, estetiky, čistoty, kvality prodávaných produků a genia loci chceme vytvořit městský elixír mládí s názvem Čapadlo Hollar.
Praha, 11000
Také by tě mohlo zajímat:
Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.
Teploty klesají, obliba zimních sportů stoupá. Kam v Praze na brusle? V našem článku najdete přehled nejzajímavějších míst v metropoli, kde se bruslí pod otevřeným nebem. Článek pravidelně aktualizujeme.