Lumia Gallery v Praze, známá skrze prezentaci současného digitálního umění, rozšířila své prostory a otevřela pro své návštěvníky 3. výstavní patro.
Lumia Gallery v Praze, známá skrze prezentaci současného digitálního umění, rozšířila své prostory a otevřela pro své návštěvníky 3. výstavní patro, do kterého umístila 6 zbrusu nových interaktivních zážitkových instalací. Díla představují tvorbu současných českých i zahraničních autorů a propojuje je fenomenální symbol vizuality – lidské Oko. Tato soukromá galerie shromáždila zatím nejobsáhlejší soubor interaktivního audiovizuálního, digitálního umění v České republice.
„Lumia Gallery, ve svém nově otevřeném 3. patře, představí naši zatím nejrozsáhlejší projekční plochu o rozměrech zhruba 14 x 4 m. V několika instalacích se věnujeme více video mappingu v jeho různých formách. Jsem rád, že tato nová část expozice představí další umělce a nové pohledy na současnou tvorbu.“ uvádí fotograf, umělec a majitel galerie, Filip Feex.
V rámci výstavní expozice Lumia Galllery, v Celetné ulici v Praze, mají návštěvníci aktuálně možnost prohlédnout si celkem 23 světelných instalací a zažít netradiční, interaktivní formou fascinující příběhy světla ve tmě. Tato unikátní expozice současného digitálního umění zahrnuje především video projekce a velkoformátové instalace (interaktivní projekce, 3D projekce, video mapping, led mapping, kaleidoskopické kino, zrcadlový labyrint) a využívá všech nejmodernějších prostředků audiovizuální techniky. Ze zmíněného počtu děl, umístěných ve výstavní expozici Lumia Gallery, je aktuálně 6 nových nainstalováno ve 3. patře galerie. Nesou názvy: The Cloud, Continuum, Tentacle Aesthetics (Kolik máš chapadel, tolikrát jsi člověkem), F***KING Kraken, The Eye, I. O. N. U. a jejich autory jsou: Filip Feex, Ati Sphere, Igor Teichman, AV Collective FotonX a Julius Štefan. Nově rozšířená část zážitkově-interaktivní výstavy apeluje především na udržitelné působení člověka na planetě Zemi, nabádá diváky k poctě a ochraně přírody i k vědomí sounáležitosti lidské existence s univerzem. Dotýká se fatálních důsledků lidských „stop“ na své okolí a v neposlední řadě se zabývá také interaktivním prozkoumáváním estetiky kontrastu náhodných i uspořádaných struktur v pohybu. Některé interaktivní instalace přibližují netradičními způsoby námět oka, mocného symbolu brány pro poznávání světa a lidské existence, a jsou synchronizovány s hudbou.
Návštěvníci se v rozšířené výstavní expozici 3. patra Lumia Gallery mohou těšit na další nevšední zážitky spojené s vědou, poznáváním a zábavou.
Otevírací doba:
pondělí-pátek 10-21
Další aktuální informace naleznete na stránkách www.lumia.gallery.