Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí

Výstava ve Schwarzenberském paláci.

Začátek:28. 03. 25
Konec:26. 06. 25
Čas:10:00 - 18:00
Kategorie: kultura|galerie

Vynikající nizozemský renesanční grafik Hieronymus Cock (1517/18-1570) se proslavil nejen kvalitou svých rytin, ale též manažerským nadáním. Spolu se svou chotí Volcxken Diericx (1514/25-1600) založili v Antverpách vydavatelství grafických listů nazvané Aux Quatre Vents, které se stalo nejvýznamnější a nejproduktivnější firmou svého druhu na sever od Alp. Pod jejich vedením se středověká umělecká dílna proměnila v moderní podnik. Antverpy se i jejich přispěním staly hlavním městem grafické tvorby. Cock spolupracoval s předními nizozemskými umělci, např. Pieterem Bruegelem st., vydával také rytiny ve stylu Hieronyma Bosche, podle předloh Hanse Vredemana de Vries nebo italských mistrů Raffaela či Bronzina. Jeho produkce sehrála mimořádnou roli v šíření renesance a manýrismu po celé Evropě.     

Místo konání: V expozici Staří mistři I

Úvodí dílo na stránce: Pieter van der Heyden podle Pietera Bruegela st., Hněv z cyklu Sedm smrtelných hříchů, 1558, mědiryt, Národní galerie v Praze  

Národní galerie - Sc...
Tel: 224 301 122
Hradčanské náměstí 2
Praha 1, 118 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.

Doporučujeme vyzkoušet:

Fantom opery

19.03. - 06.04. Kongresové centrum

Světoznámý muzikál Fantom opery se po více než třech desetiletích dostává poprvé do Prahy.

Osobní záznam Oblíbený záznam Záznam oblíbené společnosti
Přidat do oblíbených

Sdílet:

Facebook

export do kalendáře
Více výhod pro přihlášené

Víkend jihokorejské kultury v Manifestu

28.03. - 30.03. Manifesto Anděl

Zažijte chutě, hudbu a tradice Jižní Koreje přímo v Praze!

Osobní záznam Oblíbený záznam Záznam oblíbené společnosti
Přidat do oblíbených

Sdílet:

Facebook

export do kalendáře
Více výhod pro přihlášené

Filharmoniště: Woodwind trio s baletkou Annou H…

31.03. 09.30 Novoměstská radnice

Další dopolední koncerty Filharmoniště pro nejmladší posluchače. Těšit se můžete na skladby W.A.…

Osobní záznam Oblíbený záznam Záznam oblíbené společnosti
Přidat do oblíbených

Sdílet:

Facebook

export do kalendáře
Více výhod pro přihlášené