Galerie Rudolfinum ve spolupráci s Goethe-Institutem zvou na CRASH × Poetics of Encryption – debatu nad průniky umělecké praxe a tématy výstavy.
CRASH × Poetics of Encryption
Debata nad průniky umělecké praxe a tématy výstavy
2. dubna od 18:00 v Galerii Rudolfinum
vstup volný
Hosté: Sebastien Noel (Troika)a Dušan Zahoranský
Moderuje Václav Janoščík
Debata proběhne v anglickém jazyce
Moderované debaty CRASH se zahraničními i českými vystavujícími umělci ve výstavě Poetics of Encryption nabízí zájemcům možnost nahlédnout jejich uměleckou praxi v kontextu probíhající výstavy a jejích témat. Pozvaní umělci spolu s moderátory z oblasti teorie umění přináší pohledy a propojení, které jsou nezbytné pro vedení jakékoliv debaty a pro rozvoj kritického myšlení o technologiích a jejich kódování.
Debatě CRASH 2. dubna od 18:00 v Galerii Rudolfinum předchází debata CRASH 26. března od 18:00 v Goethe-Institutu. Samotnou výstavu Poetics of Encryption v Galerii Rudolfinum zájemcům přiblíží komentovaná prohlídka v českém jazyce 27. března od 18:00 a komentovaná prohlídka v anglickém jazyce 17. dubna od 18:00. Vstup na všechny akce je volný.
Hosté
Sebastien Noel (Troika)
Troika je francouzsko-německá umělecká skupina, kterou v roce 2003 založili Eva Rucki (nar. 1976 v Německu), Conny Freyer (nar. 1976 v Německu) a Sebastien Noel (nar. 1977 ve Francii). Ve své multidisciplinární tvorbě se Troika zamýšlí nad zkušenostmi a postoji lidstva k novým technologiím a nad tím, jak tyto technologie proměňují naše chápání a vztahy k přírodě, k sobě navzájem i k širšímu světu. Její umělecká díla otevírají témata, která zahrnují umělou inteligenci, algoritmická data, formy života a virtuální a fyzické reprezentační systémy. Její praxe často vychází z výzkumu – zkoumá systémy poznání v oblasti přírodní filozofie a historie technologií. Práce Troiky jsou součástí stálých sbírek M+ v Hongkongu, Victoria and Albert Museum v Londýně, The Art Institute of Chicago, MoMA v New Yorku, Jumex Collection v Mexico City, Israel Museum v Jeruzalémě a Centre Georges Pompidou v Paříži. Eva Rucki, Conny Freyer a Sebastien Noel žijí a pracují v Londýně.
Vystavené dílo:
Probudil jsem se a zjistil, že jsem roztroušen napříč kontinenty (Hong Kong), 2023
Model vytvořený metodou taveného nanášení (FDM), lak
84 × 46 × 84 cm
S laskavým svolením Saint Laurent collection
Dušan Zahoranský
Dušan Zahoranský (1972 v tehdejším Československu) je sochař a pedagog. Jeho vzdělání a tvůrčí začátky pocházejí ze slovenského prostředí, ale od roku 2003 působí na české výtvarné scéně. Ve své umělecké tvorbě sleduje strategie, které mění obvyklé vnímání obrazu. Zúčastnil se řady samostatných i skupinových výstav v renomovaných domácích i zahraničních institucích, jako jsou Kunstlerhaus ve Vídni, Donumenta v Regensburgu či Bienále fotografie v belgickém Liége. Od roku 2015 působí jako pedagog na Akademii výtvarných umění v Praze. Ve své tvorbě kombinuje čistě materiálové a téměř sochařské objekty a instalace s konceptuálními gesty. Již ve svých dřívějších pracích dokázal zajímavě kombinovat prostorové instalace s videem, jak je vidět například v díle 300 000 000 let (1999).
Vystavené dílo:
Mirek a Kateřina, všech možných 65535 grafických variant písma na budíku, 2019
Serigrafie, černý fix na potištěném hedvábí
Různé rozměry
S laskavým svolením autora
Také by tě mohlo zajímat:
Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.