Výstava čerpá z myšlenek Donny Haraway o překonání konvenčních narativů naděje a zoufalství ve vztahu k podmínkám na naší vyčerané planetě.
Výstava čerpá z myšlenek Donny Haraway o překonání konvenčních narativů naděje a zoufalství ve vztahu k nepříznivým podmínkám na naší vyčerané planetě. Haraway tvrdí, že místo toho se musíme s těmito problémy naučit existovat a vytvářet s nimi podivná příbuzenství (oddkin): „navzájem se potřebujeme při nečekaných spolupracích a v nečekaných kombinacích, v horkých hromadách kompostu. Vznikáme společně, nebo vůbec.”
Sedm mezinárodních umělkyní a umělců rozvíjí tuto filosofii koexistence; jejich díla společně odhalují etické i praktické možnosti pro vytvoření starostlivého, pečujícího světa. Pomocí gest, slov, zvuků a překvapivých symbióz vytvářejí představu světa, kde se mnohodruhová „havěť“ – lidská i nelidská – navzájem učí schopnosti přetvářet, přehodnocovat a opětovně prožívat svět a reagovat na něj a zároveň znovu nacházet spojení mezi sebou.
Také by tě mohlo zajímat:
Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.
Teploty klesají, obliba zimních sportů stoupá. Kam v Praze na brusle? V našem článku najdete přehled nejzajímavějších míst v metropoli, kde se bruslí pod otevřeným nebem. Článek pravidelně aktualizujeme.