Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Beru na vědomí
02
února

Vítej na světě - Premiéra

Stavovské divadlo

zpět na výpis akcí
 

Tančíme na písně Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka

Datum:02. 02. 16
Čas:19:00 - 21:00
Kategorie: kultura|ostatní

Námět, scénář a režie: Vlasta Schneiderová
Choreografie: Natálie Housková, Agurtzane Pérez Olóriz, Pavla Königsmarková, Vlasta Schneiderová
Hudba: Jaroslav Uhlíř
Texty písní: Zdeněk Svěrák
Scéna a kostýmy: Roman Šolc
Projekce: Viktor Svidró
Speciální efekty: Vladimír Sojka

Nejlepší studenti nižších ročníků Konzervatoře Taneční centrum Praha se představí divákům v úterý, 2. února 2016 a 5. února 2016 v premiérách tanečního divadla.

Základní téma večera je koloběh života.
V 5 tematických obrazech interpretují mladí umělci radosti a starosti od narození do dospělosti.
-----------------------------------------------------------------------------
Autorkám jsme položili několik otázek:

Proč vás oslovily zrovna písně Uhlíře a Svěráka?


Plánovaly jsme nový rodinný titul, nové taneční divadlo – také pro děti. Texty od pana Svěráka jsou pro děti, ale nejsou infantilní, podbízivé, je v nich skrytá životní moudrost. Hudba a aranžmá pana Uhlíře je originální, láskyplné, podtrhuje pointu textu.

Na podiu se představí studenti a studentky Tanečního centra Praha. Kolik studentů a v jakých rolích se představí?

Projektu se účastní 21 studentů 3. až 6. ročníku. Jsou rozděleni do dvou skupin, 3., 4. a 5., 6. ročník, každá skupina má vlastní tréninkový a zkušební program, včetně nedělí – vyžaduje to silnou vůli a pracovní disciplínu. V současné době přibyly společné zkoušky – pracujeme na finální podobě.

Jaké taneční techniky studenti předvedou?

Pedagogická koncepce konzervatoře je eklektická, základní jsou 3 techniky: klasický, současný a jazzový tanec. Všechny techniky jsou důsledně uplatňovány v repertoáru a inscenační praxi. Tak je to i v tomto připravovaném představení, princip tanečního divadla: využití technik, tedy řemesla, za účelem sdělení a sdílení – divákovi a s divákem.

Pro koho je představení určeno, koho podle vás nejvíce osloví?

Bude to rodinný titul. Rádi bychom oslovili široké spektrum diváků, od předškoláků po seniory. Chtěli bychom také motivovat školáky k pohybovým aktivitám a zdravému vztahu k tělesné kultuře.

Jak dlouho se na představení studenti připravují?

Námět autorka začala zpracovávat na podzim 2014. Realizace začala v lednu 2015. Choreografická práce se studenty musí mít jiné zákonitosti než v profesionálním divadle. Na prvním místě musí být škola, tedy vzdělání – proto jsou vybíráni jen studenti, kteří mají výborné výsledky v praxi i v teorii. I přesto musíte počítat s daleko delším časem na nastudování – v práci s dětmi se nedá spěchat. I když jsou mimořádně talentované.

Kolik jednání přestavení má, jak dlouho potrvá?

V podstatě pět jednání, jak už bylo řečeno 5 obrazů: narození, dětství, škola, dospívání, dospělost. Program je rozdělen přestávkou na dvě části, celková plánovaná délka je 90 minut. Připravena je i varianta pro nejmladší diváky, pak je představení upraveno na celkovou délku 60 minut.

Stavovské divadlo
Tel: 224 901 448
Železná 11
Praha 1, 110 00
Navigovat
MHD

Také by tě mohlo zajímat:

Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

 

Teploty klesají, obliba zimních sportů stoupá. Kam v Praze na brusle? V našem článku najdete přehled nejzajímavějších míst v metropoli, kde se bruslí pod otevřeným nebem. Článek pravidelně aktualizujeme.

Doporučujeme vyzkoušet: