Akce k výročí konce 2. světové války na Vítkově.
Při příležitosti 70. výročí ukončení druhé světové války připravilo Národní muzeum pro své návštěvníky návštěvníky bohatý doprovodný program.
V Národním památníku na Vítkově je od 22. dubna 2015 k vidění drobná výstava Společnost na přelomu. Konec 2. světové války a české země, která představí mimo jiné i pero, jímž byla podepsána kapitulace německých vojsk v Praze 8. května 1945. Návštěvníci mohu navštívit komentované prohlídky o osudu Památníku v průběhu válečných let nebo speciální program pro rodiny s dětmi. Těšit se mohou i na unikátní prezentaci pojízdné techniky a dobového tábora. Připraveny jsou také filmové projekce pro školy.
Válečné události, které patří k nejhorším válečným konfliktům vůbec, zanechaly výraznou stopu v dějinách České republiky a Československa. Položily základ nástupu komunismu v Československu, změnily mapu Evropy, ve střední Evropě proměnily národnostní složení.
Válka ovlivnila i podobu Národního památníku na Vítkově. Ten byl vystavěn jako Památník Národního osvobození v letech 1929–1938 k poctě československých legionářů. Po druhé světové válce architekt Jan Zázvorka navrhl novou část Památníku, které měla symbolizovat druhý protifašistický odboj. V hrobu Neznámého vojína byl umístěn neznámý vojín od Dukly.
Detailní rozpis akcí najdete ZDE.
Také by tě mohlo zajímat:
Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.
Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.