Divadelní adaptace slavného románu Gustava Flauberta z roku 1857.
Nadčasový příběh o šedi všedního života, vysněných představách a všudypřítomné reklamě na štěstí.
Ceny divadelní kritiky 2024
Denisa Barešová byla za svůj nezapomenutelný výkon v roli Emy Bovaryové oceněna Cenou divadelní kritiky za Nejlepší ženský herecký výkon roku!
O inscenaci
Žít, nebo zemřít! V Paříži.
Naivní Ema touží po vzrušujícím životě a velké lásce, kterou poznala jen na stránkách milostných románů. V manželství s rozvážným a starostlivým venkovským lékařem však její sny a růžové vidiny narážejí na šeď všedního života. Ema se dusí obyčejností a banalitou, chvilková vzrušení jí přinesou milostná vzplanutí, ale ani ta neodpovídají vysněným představám. Neustále ji pronásleduje touha po všem novém, lepším a větším, vábení lesku ideálního světa však přinese jen ztroskotání při nárazu na neúprosnou skutečnost. Nespokojenost a touha po lepším životě, který se zdá být ke koupi na dluh a zcela na dosah, i to je téma silně promlouvající směrem k dnešku.
Paní Bovaryová jako ikonický příběh o touze po vášni, blaženosti a opojení. Jako tragédie moci deziluze, která je silnější než vůle žít. A jako nesmrtelná síla romantických představ a krutost v bezmoci jim dostát. Do Stavovského divadla se Paní Bovaryová vrátila po téměř sto letech, v roce 1938 zde byla uvedena v inscenaci Jiřího Frejky s Olgou Scheinpflugovou v titulní roli.
Také by tě mohlo zajímat:
Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.

Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější akce v metropoli pro malé i velké. Poradíme vám, kam s vašimi ratolestmi v Praze vyrazit, pokud se chcete pobavit, inspirovat nebo jen utéct nudě sobotního či nedělního odpoledne.