Užijte si hudbu mezi vystavenými díly – navíc naposledy v expozici výstavy Antony Gormley / Pavla Melková! Vstup je volný, kapacita není omezena.
Art Sounds je společný program Galerie Rudolfinum a České filharmonie ve výstavě Antony Gormley / Pavla Melková.
V sobotu 4. ledna od 16 hodin můžete zažít hudební improvizaci perkusionisty České filharmonie Daniela Mikoláška s jeho kolegy Štěpánem Honem a Pavlou Brynychovou přímo v instalaci Expansion Stations.
Od strachu z přírody přes snahu o nadvládu až k pokoře a přijetí toho, že jsme její součástí a že nás přesahuje... Pohled na sál plný rostoucích soch Expansion Stations evokuje spoustu asociací a příběhů. Jaké budou ty vaše? A co se stane, když se díla Antonyho Gormleyho rozezní? Přijďte si poslechnout poslední vystoupení z cyklu Art Sounds k aktuální výstavě.
Vstup je volný.
O umělcích
Daniel Mikolášek
Hru na bicí nástroje studoval na Pražské konzervatoři u Vladimíra Vlasáka, Stanislava Hojného a Václava Mazáčka. Absolvoval v roce 1980, kdy nastoupil povinnou vojenskou službu jako tympánista Armádního uměleckého souboru Víta Nejedlého, ale současně pokračoval ve studiu hry varhany u profesora Jiřího Ropka. Bubenické i varhanní třídy konzervatoře byly v té době v Rudolfinu, a rudolfinské „katakomby“ tak ani po absolvování neopustil. S nástupem do České filharmonie se mu splnil životní cíl, neboť od začátku studia měl rád především týmovou práci a sólistická kariéra ho nikterak nelákala. Hra v symfonickém orchestru vyhovovala také jeho zálibě v barvách zvuku a pestrosti. V letošním roce oslavil přesně 40 let členství v České filharmonii. V posledních letech působí také jako vedoucí katedry bicích nástrojů na HAMU.
Štěpán Hon
MgA. Štěpán Hon (1993) je aktivní hudebník – perkusionista, který své studium na Gymnáziu J. V. Jirsíka obohatil o hudební vzdělání na Konzervatoři v Českých Budějovicích. Následně složil absolutorium na Pražské konzervatoři, ze které jeho cesta vedla na Hudební a taneční fakultu Akademie múzických umění v Praze. Během svého vysokoškolského studia působil jako člen Orchestru Národního divadla v Praze, Orchestrální akademie České filharmonie a PKF – Prague Philharmonia. V rámci programu Erasmus+ dostal příležitost rozšířit své obzory při studiu v Nizozemsku na královské konzervatoři Koninklijk Conservatorium Den Haag a v Polsku na Akademii Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. V současné době se věnuje hudební a literární tvorbě, ve které integruje svou vášeň pro bádání a bezmezný vzdělávací proces.
Také by tě mohlo zajímat:
Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.
Teploty klesají, obliba zimních sportů stoupá. Kam v Praze na brusle? V našem článku najdete přehled nejzajímavějších míst v metropoli, kde se bruslí pod otevřeným nebem. Článek pravidelně aktualizujeme.