Ve třetím pásmu krátkých filmů věnovaných animaci materiálů se budeme věnovat těm netradičním. Sklu, dětské stavebnici nebo kukuřičnému šustí.
Už jste někdy viděli animované hrdiny ze skla či kukuřičného šustí, z kusů dětské stavebnice nebo kamení? Ve třetím pásmu krátkých filmů věnovaných animaci materiálů je rozhodně spatříte. Tentokrát se totiž zaměříme na netradiční materiály, které se na první pohled k animaci vůbec nehodí. Režisérka Hermína Týrlová dokázala v legračním příběhu o dětských kalhotkách rozpohybovat nejen kusy oblečení, ale i sklo nebo slaměného strašáka. Oživení se nevyhla ani duhová skleněnka, se kterou si hrají zvířátka z dřevěné dětské stavebnice ve filmu Kulička. Dílky stavebnice se svižně hýbají a vytvářejí různorodé geometrické tvary i v loutkovém filmu Proč pláče žirafa, a v hravém snímku filmového experimentátora Garika Seka prožívají krátká dobrodružství postavy z opravdových kamínků. Na závěr uvidíte scény z vesnického života, kterými vás za rytmu lidové hudby provedou jedinečné figurky z kukuřičného šustí
Proč pláče žirafa, r. Ludvík Kadleček, Československo, 1960, 9 min.
Kulička, r. Hermína Týrlová, Československo, 1963, 9 min.
Pohádka na šňůře, r. Hermína Týrlová, Československo, 1986, 8 min.
Kámen a život, r. Garik Seko, Československo, 1965, 8 min.
Hajajú, hajajú, r. Milan Šebesta, Československo, 1981, 6 min.
Tato akce má více míst konání po Praze
Také by tě mohlo zajímat:
Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.
Vybrali jsme nejlepší zmrzlinárny v Praze, nejen v centru, ale i dál od řeky. Ochutnat můžete klasickou zmrzku, parlorky (tedy cookies se zmrzlinou) i lahodný sorbet.