Oslava českého medu a nejrůznějších produktů. Český med medovicový, květový, smíšený, pastovaný, lipový, medovina, medové pivo, medová kosmetika a mnoho dalšího! Vstup zdarma!
Včela je „indikátorem“ zdravého prostředí. „Včela nás živí, léčí, krášlí a obohacuje naší přírodu“. Proto používáme její produkty, nejčastěji med. Med jako potravina a dietetikum je svým způsobem nezastupitelný ve výživě zejména dětí, sportovců a rekonvalescentů. Jeho denní konzumace má velký význam i pro zdravého člověka. Liberalizací obchodu se v posledních letech začal do České republiky dovážet med ze subtropického pásma, který nezřídka pochází z nektaru aromatických rostlin. Takovýto med má často neobvyklou chuť a značné části našich obyvatel nevyhovuje. Protože je med získáván i za vyšších teplot, mívá i vyšší obsah nežádoucích látek, které v medu vznikají jeho zahřátím. Dosavadní platná vyhláška stanovující požadavky na med neukládá zpracovatelům povinnost informovat spotřebitele o původu medu. Kromě toho nekvalitní dovozové medy, často nabízené pod cenu, obsahují rezidua antibiotik a sulfonamidů nebo původce pro včely nebezpečných chorob Tyto nedostatky vedly Český svaz včelařů k vyhlášení vlastní normy „Český med“. Označení Český med podle PN ČSV č.1/1999 může být použito jen pro med nejvyšší kvality pocházející výhradně z území České republiky. Tento med nejvíce odpovídá medu nacházejícímu se ve včelstvu přímo v plástech. Kromě toho u všech druhů Českého medu musí být obsah vody do 18% a obsah hydroxymethylfurfuralu nejvýše 20 mg/kg.
Také by tě mohlo zajímat:
Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.
Teploty klesají, obliba zimních sportů stoupá. Kam v Praze na brusle? V našem článku najdete přehled nejzajímavějších míst v metropoli, kde se bruslí pod otevřeným nebem. Článek pravidelně aktualizujeme.