Prezentace tvorby akademických ateliérů, jenž vznikly v poslední dekádě.
Praha bývala v minulosti jedním z významných center avantgardy, průsečíkem architektonických hnutí, směrů a tendencí.
Během minulého století proběhlo mnoho změn, od pádu monarchie až po národní diverzifikaci a rozrůznění kulturních ostrovů, a stranou nezůstala ani středoevropská architektura. Kulturní propojení Berlína, Prahy a Vídně zesláblo. Vznikla nová Praha vymezující se vůči okolním trendům a nová Vídeň posilující svou globální propojenost.
Zatímco rakouská architektura se stala nejen exportérem nových utopií, ale též transatlantickým importérem nových tendencí, česká postupně rezignovala na internacionální ambice a zmrazila své akademické prostředí. Slovenská tvorba mezi těmito dvěma sousedícími světy osciluje.
Iniciativa prvního Bienále experimentální architektury v Praze si klade za cíl oživení zájmu o architektonické uvažování překračující uzavřené hranice lokálních hodnoticích kritérií. Představuje ateliéry, jež vznikly v posledních dekádách transformací modernistických škol analogové architektury na akademické prostředí zaobírající se experimentálními a asociativními metodami digitálního navrhování „computer aided design” za pomoci kombinovaných a nových technologií výroby.
Také by tě mohlo zajímat:
Naše speciální výběry pro milovníky městského života. Navštivte doporučené akce i místa, která stojí za to.
Teploty klesají, obliba zimních sportů stoupá. Kam v Praze na brusle? V našem článku najdete přehled nejzajímavějších míst v metropoli, kde se bruslí pod otevřeným nebem. Článek pravidelně aktualizujeme.